ZNÁSOBTE VAŠE VÝSLEDKY

ZNÁSOBTE VAŠE VÝSLEDKY

Dom Cadden – Vytrvalostní sportovec a powerliftingový šampion s více než 20 letou zkušeností a psaním různých publikací napříč zdravotnictvím, fitness a životním stylem.

Říkám tomu “trénink šílenství”. Lidé mi říkají, že trénují určitou dobu a stále nevidí žádné výsledky. Trénink šílenství. „Dělat stejnou věc znovu a znovu a očekávat jiné výsledky.“ jak řekl Albert Einstein.

Pravděpodobně nějakých pokroků jste dosáhli, ale bylo to tak dávno, že si nemůžete vzpomenout a výsledky nemusely být ani znát. Proč? Rychlá adaptace na tréninkový programu se často projevuje v nervovém systému. Jednoduše řečeno, začneme trénovat a náš nervový systém si zvykne na svalové zatížení. Lidé však často svůj trénink nezmění. Stejné svaly jsou stále zatěžovány stejnou rychlostí, tělo si na to zvykne a požadované výsledku nepřijdou a změna tréninku je často vynechána.

Jiní se vzdávají úplně, protože neviděli žádný pokrok a jsou zklamaní z celého cvičícího programu. Pokud vim to zní povědomě, podívejte se na „ ‘The Transtheoretical Model of Behavior Change’ “ (Prochaska, DiClemente & Norcross 1992). Je to skvělé vysvětlení o fázích změn, které jednotlivec potřebuje, aby viděl změnu a vytvořil si zvyk.

Abychom dosáhli viditelných výsledků, musíme projít první změnou. Vím, přemýšlíte jak dlouho trvá první fáze? Podle mých zkušeností to obvykle trvá mezi šesti až deseti týdny. Ale pamatujte si, každý je jiný.

JAKMILE SE DOSTANETE DO PRVNÍ FÁZE, CO TEĎ UDĚLÁTE?

Šokujte tělo přidáním pestrosti!

Změňte pravidelný trénink a používejte pokrok. To neznamená jen hraní se sériemi a opakováními, ale také přidávání věcí, které nejsou v tréninokvém plánu. To znamená, že zatížení může být zvýšeno v horní nebo dolní části těla, na které není zvyklé a bude muset provést změnu, aby se přizpůsobilo.

Dalším způsobem je snížení stability pohybu. Například, pokud jste ve svém prvním programu dělali dřepy, zkuste dřep na jedné noze s dosedem na lavičku. To zvýší aktivaci svalových stabilizátorů, které jsou důležité pro snížení poranění, zvýšení rovnováhy a nakonec zvýšení celkové síly těla. Vyzkoušejte věci jako kettlebell, lana, TRX a požádejte personál ve vaší posilovně, aby vám ukázal, jak používat nové a jiné vybavení.

Šokováním těla můžeme dosáhnout zisků, které chceme, protože změna se dostaví. Ať už se jedná o zvýšení svalové hmoty, zvýšení svalové síly, zvětšení svalového výkonu nebo zhubnutí.

PĚT JEDNODUCHÝCH KROKŮ, KTERÉ MŮŽETE POUŽÍT PRO ZNÁSOBENÍ VÝSLEDKŮ A KTERÉ VÁM POMOHOU VIDĚT A POCÍTÍT ZMĚNU:

1) Trénujte tvrdě.

2) Jezte tak, abyste doplnili váš trénink.

3) Přidejte doplňky pro regeneraci po tréninku, jako je komprese 2XU pro rychlejší svalové zotavení.

4) Promíchejte tréninky tak, abyste měli dostatek času na přidání extra cviku. To je místo, kde můžete přidat různé cviky s příslušenstvím, doplňující cviky nebo nové metody tréninku dohromady. Na výběr je toho spousta.

5) Opakujte kroky 1 až 4 a získejte odměnu.

Nenechte, aby vás trénink šílenství vykopl!

Znásobte vaše výsledky jako fitness instruktorka Christmas Abott